Organize it MAMI🧺

זה לא באמת משנה כמה קולבים, מתלים או סלסילות תקני למען ארגון הארון, מתישהו, תמיד (אבל תמיד!) יגיע הרגע הזה שאת עומדת מולו בהלם וחושבת לעצמך "מה לעזאזל קרה פה?". כן כן, תאמיני לי שזה קורה לכ-ו-ל-ן, גם לי. למעשה, פעולת השליפה מהארון וההחזרה של פריטים פנימה ובואי נודה באמת, לא תמיד יש כוח להחזיר אותם באופן מסודר, היא זו שיוצרת את הבלאגן בחלל הכה מרכזי וחשוב הזה. אז מה עושות גורג'ס? קבלי כמה טיפים ממני לארון מסודר ופרקטי.

איימי פיין קולינס, מוזה וכתבת עיתונות (בין היתר כתבה ל- “vanity fair” -מגזין לייף סטייל בין המוכרים והגדולים בעולם) אמרה פעם שכשאת פותחת את הארון את אמורה להרגיש כאילו הגעת למסיבה ממש שווה שכל האנשים שאת רואה בה אלו אנשים שאת אוהבת. מדויק? חד משמעית. למעשה, זה הטיפ הראשון שלי אליך: less is more.

אני לא מאמינה בלאגור פריטים ולא תמצאי אצלי כמויות של בגדים. במילים אחרות, הארון שלי סופר מדויק ומלא בפריטים שאני באמת אוהבת וחורשת עליהם, ככה שהמסיבה שלי (אם נקביל את זה למשפט של איימי לין) שווה במיוחד. פעם בשנה אני מוציאה הכל מהארון, עוברת פריט-פריט ושואלת את עצמי אם לבשתי אותו בשנה האחרונה. חרשתי? מהמם! הוא נשאר. לא לבשתי? זה הזמן להפרד. בשלב הזה בדרך כלל מתגנבות לראש מחשבות בסגנון: "אבל אם יבוא לי עליו שוב?", "אם אני אחזור למידה הזו?", "אני רק אשאיר את זה בארון, מה אכפת לי בעצם?"- סופר לגיטימי גירל! אבל מהניסיון שלי, כמעט אף פעם אנחנו לא באמת חוזרות לבגד הזה ולכן אין לו מקום בארון.

הטיפ השני שלי אליך הוא: טוטאלוק! תחשבי באאוטפיטים מאמי.

מה הכוונה? לפעמים אנחנו מוצאות את עצמינו מול פריט שנראה לנו סטייל ברמות בחנות או באתר ואז כשהוא כבר נמצא בארון נופל לנו האסימון – "אין לי עם מה ללבוש את זה!". לכן, במהלך מיון הבגדים נסי להתאים לוקים ולראות אילו פריטים מתאימים אחד לשני, כך תהיי בטוחה שתלבשי את הבגדים שבחרת להשאיר. אם יש מספר פריטים שנשארו בודדים ואת ממש אוהבת, הכיני וויש ליסט עם הפריטים שאת פשוט חייבת כדי ליצור לוקים שיק במקסימום. כמו כן, במהלך השופינג נסי לקנות מראש באאוטפיטים – כך תהיי בטוחה שמה שאת קונה יהיה בשימוש. הפריטים הטובים ביותר שתרכשי הם אלה שיתאימו למספר רב יותר של פריטים בארון, כך שבאמת אפשר יהיה לחרוש אותם ולהנות מהם. 

לאחר תהליך המיון מגיע השלב הבא: להחזיר הכל לארון בצורה מסודרת ופרקטית.
המלצה שלי? נסי להמנע מלסדר את המדפים בשיטת "חורף/קיץ". כשאנחנו משאירות בגדים מאחור אנחנו עלולות לשכוח מקיומם ולרכוש פריטים חדשים שכבר יש לנו בגרסה דומה, מה גם שהחורף הישראלי הוא ברמת ״קיץ עם ג׳קט״ אז בכלל הלם. כשהכל פרוס לפנייך בצורה מסודרת תהיי בטוחה שאין כפילות מיותרת ותהני מכל הפריטים שעומדים לרשותך.

טיפ נוסף, הוא לנסות לסדר את הארון בלוגיקה מסוימת. אני לדוגמא, אוהבת לסדר את הבגדים שלי לפי צבעוניות כאשר הבגדים שאני חורשת עליהם באותו פרק זמן נמצאים על מתלה לשליפה מהירה. אופציה נוספת, היא לסדר את הפריטים באאוטפיטים שהכנת כבר במהלך המיון.
יש כאלו שיעדיפו לסדר את הארון שלהן לפי סוג הפריט – חולצות/ חצאיות/ מכנסיים וכן הלאה. בסופו של דבר, מדובר בהעדפה שלך גירל. נסי לחשוב באיזו צורה תמצאי את הפריטים שרצית הכי מהר, ממש כמו קלסר מסודר שכל מה שצריך לעשות זה לשלוף מתוכו את מה שרצית.

הטיפ האחרון והחשוב לא פחות: לאחר פרויקט סידור הארון, לרוב נשארות שקיות מלאות בבגדים- תרמי אותן!
כן, זה דורש זמן ומאמץ מסוים אבל תחשבי על זה שהתרומה שלך תעשה לכמה נשים את היום ובינינו? אין יותר מספק מזה. אגב, זה מה שאני עושה כשאני מסדרת את הארון הפרטי שלי ואת החנויות שהן בייסיקלי ארון ענקי בפני עצמן.


השאירי תגובה

קיבלנו, נעבור על התגובה ונפרסם אותה